دکتر اکرم صالحی

پوست و مو - طب سنتی


کرایولیپولیز

مزایای درمان چاقی با کرایولیپولیز و کویتیشن
مزایای کرایولیپولیز و کویتیشن

کرایولیپولیز
کرایولیپولیز یک درمان زیبایی است که برای کاهش چربیهای موضعی در مناطق مشکلساز بدن میباشد و نیز راهی برای فرمدهی بدن در نقاط مختلف است. کرایولیپولیز راهی بسیار مطلوب برای درمان چربیهای موضعی متراکم است که در نقاط مختلفی از بدن مانند شکم، پهلوها (کنارههای بدن بین پهلوها و لگن)، بازوها، پشت (بهخصوص در منطقه سینه بند)، زانو و لگن میباشد. این روش بسیار خوب حدود 2 سانتیمتر در زیر پوست نفوذ میکند و بسیار مؤثر در درمان و کاهش بافت چربی در مناطق اطراف آن بدون اختلال در دمای طبیعی اپیدرمها میباشد.با این حال یک درمان خاص برای چاقی نیست. این تکنیک منجر به کاهش قابل توجه و پایدار چربی موضعی میشود؛ اما دارای نتایج مؤثر است و باید با رژیم غذایی نیز ترکیب شود.

مزایای کرایولیپولیز :
یک درمان غیر تهاجمی است
بدون نیاز به بیهوشی
کاهش قابل توجه و پایدار چربیهای موضعی
درمان بدون درد
بدون زخم بر روی پوست
بدون اثرات جانبی

کویتیشن
کویتشن (به عنوان کویتیشن چربی یا لیپوکویتیشن شناخته میشود) یک درمان کاهش چربی بدون درد و غیرتهاجمی است. این روش یک جایگزین واقعی به جای جراحی چاقی است که بدون جراحی و عمل است. این روش درمان پوستی بر اساس امواج اولترا سونیک میباشد. اولترا سونیک با فرکانس پایین باعث کاهش و تخلیه چربیهای سلولهای زیر پوست میشود. یک جلسه درمان میتواند 1 تا 1.5 سانتیمتر چربی در بدن را از بین ببرد. 6 تا 12 جلسه درمان در مناطق موضعی 12 سانتیمتر برجستگی (چربی) را از بین میبرد. کویتیشن به عنوان مؤثرترین درمان در کاهش سلولیت اثبات شده است.

مزایای کویتیشن
- درمان غیر تهاجمی
- جایگزین جراحی چاقی و دیگر درمانهای تهاجمی
- بدون نیاز به بیهوشی
- درمان بدون درد
- مؤثرترین درمان برای کاهش سلولیت
- کاهش چربی موضعی
- بدون زخم بر روی پوست
- بدون عوارض جانبی

چگونگی روش کرایولیپولیز
کرایولیپولیز چگونه عمل می کند ؟
دو راه وجود دارد :

1- با استفاده از دستگاه مکش (ساکشن) بر روی منطقه تحت درمان که باعث کاهش جریان خون و سرد شدن لایههای زیر پوستی بافت چربی میشود؛ یا
2- روش کاربردی بدون مکش (ساکشن) که با استفاده از دستگاههای اعمال شده بر روی پوست که غشا به اندازه کافی سرد شده و تنها سلولهای چربی در ناحیه درمان میشوند.
این متد هرگز دردناک نیست و همه مشتریها متوجه تأثیر عالی آن بر روی بدن خود میشوند. سردی در منطقه پس از چند دقیقه ظاهر میشود به این دلیل که سردی خودش یک اثر بیحسی ایجاد میکند و احساس بیحسی در زمانیکه دمای بافت کاهش مییابد از بین میرود. پس از درمان بیمار به فعالیتهای روزمره خود بدون هیچگونه عوارض جانبی یا ناراحتی ادامه میدهد؛ اما ممکن است مقداری قرمزی در ناحیه تحت درمان یا احساس گرگرفتکی خفیف ظاهر شود که پس از 10 یا 20 دقیقه از بین میرود.
همانطور که در بالا ذکر شد درمان هیچ عارضه جانبی ندارد و تنها اثر نامطلوب آن به دلیل قرار گرفتن در معرض سرما سوزش سطحی است که در مدت زمان کم ناپدید خواهد شد. با این حال این روش نباید برای افرادی که آلرژی به سرما یا کهیر دارند اعمال شود. همچنین در این روش به دلیل اینکه گلبولهای سفید و یا ماکروفاژها باعث هضم چربیها به عنوان جسم خارجی میشوند بنابراین افرادی که دارای گلبولهای سفید کم فعالیت هستند نباید از این روش استفاده کنند.

نتایج درمان
حداقل سه جلسه درهر درمان برای مؤثر واقع شدن کرایولیپولیز با تکرار یک جلسه در هر هفته نیاز است؛ اگر چه گاهی اوقات بیشتر از یک جلسه مورد نیاز است. طول هر جلسه از 20 دقیقه تا 2 ساعت بسته به تجهیزات کرایولیپولیز مورد استفاده و منطقه تحت درمان در بدن متغیر است. نتایج از هفته سوم درمان شروع و تا 2 ماه پس از آن کاملا قابل مشاهده است. این زمان مورد نیاز برای تخریب سلولهای چربی و پس از آن حذف آنهاست. تخریب فیزیولوژیکی بافت چربی مرده تا 4 ماه طول میکشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خيابان بزرگمهر ، ابتدای هشت بهشت غربی ، كوی شهيد شمندی ، مجتمع غدير ، طبقه زيرزمين
تلفن : 32664342 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دانستنی هاطب سنتىويزيت غير حضوري بصورت انالرژى يا حساسيتلیزر درمانیپوست و موتغذيه و رژيم درمانىصفحه اصلیسوالات پزشکیپیام های کاربرانگالری عکسآدرس و تلفن