دکتر اکرم صالحی

پوست و مو - طب سنتی


طرز تهيه پنج ماسك صورت جهت سفيد كردن صورت

برای دوستدارتن مد و زیبایی: روشن کردن پوست به روش طبیعی

طرز تهیه ۵ ماسک صورت خانگی برای سفیدی پوست

رجام جم سرا- شاید با ترفندهایی در سالنهای آرایش و استفاده از محصولات مراقبت پوست بتوان راهی برای سفید و بخصوص روشن کردن پوست یافت اما راه و روشهای طبیعی و خانگی هم برای این منظور وجود دارند؛ آموزش پنج شیوه از آن را در ادامه بخوانید.

تصویر طرز تهیه ۵ ماسک صورت خانگی برای سفیدی پوست

به نقل از نچرالنیوز ماسکهای خانگی که با استفاده از مواد درون یخچال یا موجود در آشپزخانه خودتان ساخته میشوند میتوانند بهترین راه حل برای سفید کردن طبیعی پوست به شمار آیند.

۱-ساخت ماسک صورت با پودر شیر و آبلیمو
مواد لازم: دو قاشق غذاخوری پودر شیر خشک، ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری آبلیمو.
این مواد را با هم در یک کاسه مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآیند. با نوک انگشت آن را روی صورت بمالید. بگذارید به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی صورت بماند و سپس بشویید و خشک کنید.

۲-ماسک صورت با بلغور جو و کشک ترش
مواد لازم: نصف فنجان بلغور جو، یک دوم کشک ترش.
بلغور جو را شبانه در آب خیس کنید. صبح روز بعد آن را له کرده و خمیر آن را با کشک ترش مخلوط کنید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت خود بگذارید. استفاده منظم از ترکیب کشک و جو، هم به روشن شدن چهره کمک میکند و هم پوستتان را مرطوب کرده و آلودگیها را از بین میبرد.

۳-درست کردن ماسک صورت با خمیر سیبزمینی
برای درست کردن این ماسک، یک سیبزمینی بردارید و پس از رنده کردن، آن را به نرمی روی صورت قرار دهید. ۱۱ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس صورتتان را بشویید و خشککنید.
سیبزمینی مانند آبلیمو و شیر بهطور طبیعی از خاصیت سفیدکنندگی برخوردار است و میتواند بهعنوان نرمکننده و جلا دهنده طبیعی پوست عمل کند.

۴-ماسک صورت با زردچوبه و گوجهفرنگی
مواد لازم: ۴ قاشق غذاخوری آب گوجه، ۱ قاشق چایخوری زردچوبه.
این دو مواد را با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر نازکی درآید و سپس روی صورتتان بگذارید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس آن را بشویید و خشککنید.
این ترکیب نه تنها چهره شما را روشن خواهد کرد بلکه خواص آنتیاکسیدانی زردچوبه با علائم سالمندی مانند چروکها و خطوط صورت مقابله میکند. گوجه نیز از خاصیت قابضی طبیعی برخوردار است که باکتریهای جوشزا را خواهد کشت.

۵-ماسک صورت با روغن بادام شیرین
هم میتوانید کمی روغن گرم شده بادام را روی صورتتان ماساژ دهید تا گردش خون را تحریک کنید و دوباره پوستتان را جوان سازید و هم آخر شب یک مشت بادام را در آب خیس کنید و روز بعد آن را خرد کرده، خمیر کنید. این مخلوط را به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه روی پوستتان بگذارید و سپس بشویید. در صورت انجام منظم این کار چهره شما روش خواهد شد.
بادام به دلیل داشتن مواد مغذی فراوان برای غذا و آبرسانی به پوست گزینه مناسبی است.


آدرس مطب : اصفهان ، خيابان بزرگمهر ، ابتدای هشت بهشت غربی ، كوی شهيد شمندی ، مجتمع غدير ، طبقه زيرزمين
تلفن : 32664342 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
طب سنتىويزيت غير حضوري بصورت انالرژى يا حساسيتلیزر درمانیپوست و موتغذيه و رژيم درمانىدانستنی هاصفحه اصلیسوالات پزشکیپیام های کاربرانگالری عکسآدرس و تلفن