دکتر اکرم صالحی

پوست و مو - طب سنتی


غذاهايى كه مو را سياه ميكند

سفید شدن مو عارضه ای است که خواه یا ناخواه در اثر پیری به سراغ هر کسی می آید . اما شاید شما هم افرادی را دیده باشید که با اینکه سن کمی دارند دچارسفیدیمو شده اند و برایتان سوال شده است که چگونه همچین چیزی ممکن است ، بنا به گفته محققان دلایل زیادی بر سفید شدن مو وجود دارد که در این مقاله مروریخواهیم کرددلایلسفیدیمو و همچنین جلوگیری از این عارضه ؛ پس با ما درسایت سلامتآکاایرانهمراه باشید.

سیاه,سفیدی,سفید

غذاهای مفید برای مو

اگر شما هم با خواندن این تیتر دچار تعجب شده اید ،پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید تا از اینغذاهااطلاع پیدا کنید.

آیا می دانید سرعت سفید شدن مو درسیگاری ها،چهار برابر افراد غیرسیگاری است؟

تجربیات نشان می دهد کمبود فلزاتی همچون منگنز ، روی ، تیتانیوم ، آهن و مس از عواملاصلیدر سفید شدن وشکنندگی موهابه حساب می آیند.
طبق نظر متخصصانتغذیه، افراد که دچارسفیدیمو هستند باید میوه هائی همچونسیب،گلابی،هلو و همۀ میوه هائی که سرشار از فلزات گوناگون خصوصا فلز منگنز هستند و نیز مصرفسبزیجاتی همچون سیر ، پیاز ، موسیر و تره که دارای منگنز هستند را در برنامۀغذائی خود بگنجانند.

مصرف موادغذائی حاوی مس و منگنز در جلوگیری ازسفیدیمو بسیار مؤثر است.یافته های موجود نشان می دهد در میانداروهای گیاهی، جوشاندۀسبوس گندم، مصرف سنبل الطیب،خوردنروزانه۱ قاشق مربا خوری از مخلوط پودرسبوس برنجو شکر یا نبات سائیده شده و قرار دادننانجو در دستور رژیمغذائی نیز در حفظرنگ موو کاهش موهای سفید مؤثر است.

سیاه,سفیدی,سفید

غذاهای مفید برای مو

مس نیز از جمله عناصری است که می تواند بر پوست و مو تاثیر بگذارد و حتی از سفید شدن مو هم جلوگیری می کند.خوراکی هائی همچون نخودفرنگی ،قارچ ، آجیل ،لوبیا،عدس ،گوجه فرنگی،موز،آلو،سویاوسیب زمینیاز جملهغذاهائی هستند که مقدار قابل توجهی مس را در خود جای داده اند.

فقط پیری مو را سفید نمی کند
کمبود ویتامین B12،بیماریتیروئید،سیگارکشیدن(سرعت سفید شدن مو درسیگاری ها،چهار برابر افراد غیرسیگاری است)،کم خونی،رژیم های سخت و طولانی مدت،عوامل ارثی،بیماری ها و افزایشگلبولهای سفیدخوننیز باعثسفیدیزود هنگام و بیش از حد موها می شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خيابان بزرگمهر ، ابتدای هشت بهشت غربی ، كوی شهيد شمندی ، مجتمع غدير ، طبقه زيرزمين
تلفن : 32664342 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ويزيت غير حضوري بصورت انالرژى يا حساسيتلیزر درمانیپوست و موتغذيه و رژيم درمانىدانستنی هاطب سنتىصفحه اصلیسوالات پزشکیپیام های کاربرانگالری عکسآدرس و تلفن