دکتر اکرم صالحی

پوست و مو - طب سنتی


رفع موخوره

اگر به دنبال راههایی مناسب برای سلامت بیشتر موهایتان میگردید، ماسکهای خانگی زیر را حتما امتحان کنید.

ماسک روغن زیتون و سرکه سیب برای مو خوره
موخوره بیشتر در موهای خشک یا شکننده دیده میشود و زیبایی و سلامت موها را هدف قرار میدهد. بهترین راهحل برای رفع این مشکل این است که هر از گاهی نوک موهایتان را بزنید تا مو خورهها از بین بروند. استفاده از ماسکهای خانگی و طبیعی میتواند موثر باشد و شما را از شر این مزاحمها خلاص کند. برای این کار به سه قاشق غذاخوری روغن زیتون، دو قاشق غذا خوری سرکه سیب، سه قاشق غذاخوری عسل و دو قطره افشره خوراکی رزماری نیاز دارید. ترکیبات ذکر شده را داخل ظرف کوچکی مخلوط کنید. ماسک تهیه شده را روی موهایتان بگذارید و کمی ماساژ دهید سپس موهایتان را با یک حوله یا دستمال ببندید. اجازه دهید ماسک به مدت 20 دقیقه روی سرتان بماند سپس موهایتان را شستوشو دهید.

سرکه سیب در خدمت تقویت موها
اگر به دنبال راهی برای تقویت موهایتان میگردید، این ماسک را تهیه کنید. یک قاشق غذاخوری سرکه سیب، دو عدد تخممرغ، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری گلیسیرین نیاز دارید. تخممرغها را بشکنید و داخل یک ظرف بریزید. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری گلیسیرین به آن اضافه کنید. پنج دقیقه صبر کنید؛ سپس یک قاشق غذاخوری سرکه سیب به مواد قبلی اضافه کنید. مواد را با یک قاشق هم بزنید. موها را با شامپوی خود شستوشو دهید و ماسک را روی موهایتان بگذارید. اجازه دهید ماسک به مدت 20 تا 30 دقیقه روی موهایتان بماند؛ سپس آنها را شستوشو دهید.

سرکه سیب برای مقابله با شوره سر
سرکه سیب یک ضدشوره طبیعی و موثر است. دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با دو فنجان آب ولرم مخلوط کنید. محلولی را که درست کردهاید به موهایتان بزنید و به آرامی ماساژ دهید تا محلول به خورد موها و پوست سرتان برود. این محلول باید یک شب کامل روی موهایتان بماند. صبح موهایتان را با شامپو شستوشو دهید. اسیدها و آنزیمهای موجود در سرکه سیب باعث از بین رفتن عواملی میشود که باعث بروز مشکلاتی مانند شوره، خارش و ریزش مو میشوند.

نکته :
نگران بوی سرکه سیب نباشید زیرا زمانی که موهایتان را سشوار میزنید بوی آن نیز از بین خواهد رفت.


آدرس مطب : اصفهان ، خيابان بزرگمهر ، ابتدای هشت بهشت غربی ، كوی شهيد شمندی ، مجتمع غدير ، طبقه زيرزمين
تلفن : 32664342 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
طب سنتىويزيت غير حضوري بصورت انالرژى يا حساسيتلیزر درمانیپوست و موتغذيه و رژيم درمانىدانستنی هاصفحه اصلیسوالات پزشکیپیام های کاربرانگالری عکسآدرس و تلفن