دکتر اکرم صالحی

پوست و مو - طب سنتی


رفع سفيدي مو با حنا

یکی از این مواد طبیعی حناست.در ادامه ما به شما آموزش میدهیم که چگونه موهای خود را با حنا رنگ کنید.حنا نه تنها میتواند موهای شما را رنگ کند بلکه باعث ضخیمتر، قویتر و نرم تر شدن موهای شما خواهدشد.اگر به طور منظم از این ماده استفاده شود، ریشه مو تقویت خواهد شد.بهترین نکته ای که در مورد حنا وجود دارد این است که بر روی ریشههای مو اعمال میشود و میتواندضخامت و استحکام را به ریشه مو بیفزاید.همین امر باعث میشود موها حجیمتر شوند.

نکاتی در مورد حنا:

حنا یک ماده طبیعی است و خواص آنتی باکتریایی و ضد قارچی دارد.علاوه بر این، میتواند تعادل پوست سر را حفظ کند بدون اینکه تعادل طبیعی موها به هم بخورد.پودر حنا باید در یک مکان تاریک و سرد همچون قفسههای کابینت نگهداری شود زیرا نور میتواند قدرت آن رااز بین ببرد.ممکن است با مقالاتی روبرو شده باشید که توصیه میکنند حنا را در یخچال نگهداری کنید اما این موضوع توصیهنمیشود.اگر پودر حنا در یخچال نگهداری شود، تاثیر خود را از دست میدهد.به طور متوسط برای خلاص شدن از شر موهای خاکستری باید ترکیب حنا را در سه الی چهار هفته اعمالکرد.

اگر دوست دارید موهایتان زیبایی طبیعی خود را حفظ کند به سمت حنا بروید.همانطور که میدانید استفاده از رنگهای مصنوعی، عوارض جانبی بسیاری دارد.به همین خاطر همیشه توصیه میشود تا جایی که میتوانید از رنگ موهای طبیعی استفاده کنید.یکی از خصوصیات جالب حنا این است که میتواند موهای شما را تغذیه کند.این ماده همانند یک مرطوب کننده برای پوست عمل میکند.زنانی که بعد از رنگ مو با خشکی ، سوزش و خارش پوست مواجه میشوند، بهتر است برای یکبار همکه شده از حنا برای رنگ کردن موهای خود بهره ببرند.این ماده موهای شما را نرم میکند.

حنا برای موهای سفید شده

حنای سیاه برای موهای خاکستری:

بهترین نوع حنا برای پوشش دادنموهای سفید شده و موهای خاکستری، حنای سیاه است.این نوع حنا رنگ بسیار خوبی به موهای شما میبخشد و معمولا با حنای طبیعی ترکیب میشود تا رنگ سیاهطبیعی حاصل گردد.بسته به نوع مو و رنگ آن، نتایج حاصل از این رنگها متفاوت خواهد بود.سعی کنید از گیاهان مختلف به همراه حنای سیاه استفاده کنید تا به سایه رنگی مطلوب خود دست یابید.فقط به خاطر داشته باشید که حنای سیاه میتواند باعث ایجاد لکه بر روی پوست شود.بنابراین مراقب این موضوع نیز باشید.اعمال حنای سیاه بر روی موها تقریبا ۵ الی ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد.بعد از اعمال کردن حنا، باید موهای خود را با کلاه مخصوص رنگ بپوشانید و یک ساعت منتظر بمانید.

چگونه حنای سیاه را بر روی موهای خود اعمال کنیم؟ بهترین روش برای اعمال حنا استفاده از برس مخصوص موست.بعداز اعمال حنا، موهای خود را بپوشانید و اجازه دهید یک ساعت بماند.بعد از یک ساعت موهای خود را باآب گرم و یک شامپوی مناسب بشویید.

همیشه باید پودر حنای طبیعی بخرید.از خرید حنای بسته بندی شده که دارای مواد مصنوعی است خودداری کنید.اگر با محصولاتی روبرو شدید که ترکیبی از حناها را ارائه میدهد، برچسب پشت آن را به دقت مطالعه کنیدتا با مواد تشکیل دهنده آن آشنا شوید.اگر بر روی بسته بندی، حنای ۱۰۰ درصد خالص نوشته بود، اعتماد نکنید.

موادی که برای تهیه حنای سیاه نیاز دارید:

سه قاشق پودر حنای طبیعینصف پیمانه آب داغیک کاسه برای ترکیب حناروزنامه قدیمی برای قرار دادن کاسه بر روی آنکلاهمخصوص رنگ دستکش یا برس مونرم کننده

چگونه از حنا برای خلاص شدن از شرموهای سفید شده و موهای خاکستری استفاده کنیم؟

مرحله اول: برگهای چای سیاه را بجوشانید: اولین و مهم ترین کاری که بایدانجام دهید جوشاندن برگهای چای سیاه در آب است.یک ماهیتابه بردارید و آب را داخل آن بریزید.گاز را روشن کنید و برگ چای را به آن بیفزایید.اجازه دهید بجوشد و حباب بزند.آن را به آرامی حرارت دهید تا حجم آب به نصف کاهش پیدا کند.

همچنین بخوانید :سفید شدن موهایتان را متوقف کنید!

مرحله دوم: ماسک حنا را آماده کنید.مرحله بعدی آماده کردن ماسک حناست.پودر طبیعی حنا را بسته به موهای خود بردارید.سپس به مدت ۸ ساعت در آب خیس کنید.بعد از انجام اینکار، مخلوط چای سیاه را داخل آن بریزید.کمی آب لیموی تازه به آن بیفزایید.ترکیب را خوب هم بزنید.همچنین باید کمی پودر املا به آن اضافه کنید.

مرحله سوم: ماسک را روی موهای خود اعمال کنید حالا قسمتی از موهای خاکستری خود را بردارید.اگر همه جای مو خاکستری یا سفید است میتوانید حنا را روی تمامی قسمتهای آن اعمال کنید.ماسک حنا را بردارید و به کمک برس مو بر روی موهای خود اعمال کنید.

مرحله چهارم: منتظر بمانیدشما نمیتوانید بعد از اعمال حنا بر روی موهای خود آن را بشویید.باید حداقل سی دقیقه منتظر بمانید.در این میان، کلاه مخصوص رنگ را بردارید و روی موهای خود بگذارید.میتوانید در این مدت کتاب بخوانید، به موسیقی گوش دهید یا به کارهای خود برسید.

مرحله پنجم: موهای خود را بشوییدبعد از اینکه سی دقیقه زمان مورد نیاز سپری شد، می توانید موهای خود رابشویید.مطمئن شوید که حنا را به خوبی میشویید.شستن حنا از روی مو کمی زمانبر خواهد بود.آب سرد در این مواقع عالی خواهد بود.همچنین میتوانید مقداری نرم کننده بر روی موهای خود اعمال کنید.موهای خود را به خوبی ماساژ دهید و سپس بشویید.بعد از انجام شستشو، حتما از نتیجه به دست آمده شگفت زده خواهید شد.

هر آنچه باید راجع به سفید شدن موهای سر بدانید

سلول های رنگساز مو در مجاورت سلول های زاینده مو قرار دارند؛ بنابراین هر آسیب شدید بدون توجه به عامل اصلی رخ دادنش می تواند باعث آسیب دیدن سلول های رنگساز مو و رویش موهای سفید شود. آسیب های شدیدتر ممکن است سلولهای زاینده موها را از بین ببرند و حتی باعث ریزش شدید آنها شوند.


آدرس مطب : اصفهان ، خيابان بزرگمهر ، ابتدای هشت بهشت غربی ، كوی شهيد شمندی ، مجتمع غدير ، طبقه زيرزمين
تلفن : 32664342 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ويزيت غير حضوري بصورت انالرژى يا حساسيتلیزر درمانیپوست و موتغذيه و رژيم درمانىدانستنی هاطب سنتىصفحه اصلیسوالات پزشکیپیام های کاربرانگالری عکسآدرس و تلفن